A részletes szerelési útmutatót itt találja
Az AluGAPA lemez telepítésének különbségei
Az alumínium fedőlemez telepítésekor figyelembe kell venni néhány változást az acéllemez fedéséhez képest.
1) Az alumínium tetőszerkezetbe nem lehet semmilyen tetőtartozékot rögzíteni. Ezek elsősorban gerincelemek és hófogók, amelyeket mindig 4,8×60 mm-es csavarokkal kell rögzíteni a lécekhez. A gerincnél lévő léceket be kell úgy sűríteni, hogy a gerincelemet bele tudjuk rögzíteni.
Szükségszerűen figyeljünk arra, hogy még a fedőlemez telepítése előtt kerüljön lécezés a hófogók alá. Ezt követően a hófogókat 4,8×60 mm-es csavarokkal kell rögzíteni.
2) A lemez fedéséhez nem 4,8x20mm csavart kell használni, hanem 4,8x60mm, mert a csavarnak bele kell fúródni a lécezésbe is.
3) Az alumínium lemezekhez szállított csavarok rozsdamentes acélból készülnek. Más rögzítőelemek használata esetén a tetőburkolat élettartama lerövidül.
A csavar szükséges mennyiségének kiszámítása következően történik:
6 darab 4,8x35mm csavar szükséges 1 négyzetméterre és 3,5 darab 4,8x60mm csavar 1 négyzetméterre. Többnyire a csavarok számát egész csomagra kerekítik. A 4,8×35 csavarok 250 darabos csomagolásban léteznek, még a 4,8×60 csavarok 100 darabos csomagolásban értékesítjük.
A TETŐ SZELLŐZTETÉSE:
Nagyon fontos, hogy a tetőn jól működjön a szellőzés. A gerincnél kb. 11 cm szélességű helyet kell hagyni, amelyet univerzális szellőző szalaggal fedünk le. Ezáltal a tető, a gerinc és a fedőlemez közötti nyílásokon keresztül szellőzik. A gerincelemek a fedőlemezhez, minden második felső hullámba csavarozzuk. Ezután következik a gerincelem telepítése és csak utána a többi tartozékok, pl. a hófogók és oromszegélyek..
A LEMEZEK VÁGÁSA
Vágóval fúróhoz rögzítve. Valamennyi vágást védő lakkal kell bevonni és a fémfűrészt el kell távolítani, amelyek a jövőben korróziónak indulhatnak. Soha ne használjunk csiszoló kerekes szerszámokat, mert azok túlságosan felmelegítik a vágás körüli felületet és a poliészter réteg megsérül. Olvadt acél darabok kerülnek ezáltal a lemezre amik akár néhány méterre a vágástól is bele ivódnak a poliészterbe és pár hónap, vagy év után sárga foltok képződését idézi elő, amely később mély korróziót eredményez. Hőhatású elválasztó készülékek használata esetén a garancia feltétel a gyártónál értelemszerűen lejár! Összeszerelés esetén puha kefével el kell távolítani a kialakuló fém fűrészport a lemez felületéről!
TÁROLÁS ÉS KEZELÉS:
Az anyagot száraz és szellőztetett raktárban kell tárolni, közvetlen napfény nélkül a padlótól 20 cm-re lévő raklapokon. A gyártás dátumától számított 30 napnál tovább ne tároljuk a lemezeket (egymás tetején), mivel fennáll a páralecsapódás és a fehér korrózió kialakulásának veszélye. Ha az anyagot több mint 30 napig tároljuk, akkor az egyes lemezeket vékony fa lécek közé kell lerakni hogy a páralecsapódás utat találjon magának. Az anyag rövid ideig szabadban is tárolható, de a tetőfedő lemez raklapokat nem átlátszó, légáteresztő ponyvával kell védeni a közvetlen napfénytől. A lemez nem nedvesedhet be és védeni kell a szélébe bejutó víz ellen. Ha a víz bejut a lemez peremébe, feltétlenül szükséges az egyes lemezeket szétrakni és száradni hagyni.
FIGYELEM !!! A szabadban tárolt fémlemez nagyon érzékeny a szél fújására. Ha a szállítástól a telepítésig eltelt idő több mint 30 nap, akkor a felületkezelés minőségével kapcsolatos reklamáció nem kerül elfogadásra.